Bal Wszystkich Świętych
Parafia Św. Klemensa w Wieliczce i Klemenciaki zapraszają dzieci i rodziców na Bal Wszystkich Świętych. Szczegóły na plakacie.
Parafia Św. Klemensa w Wieliczce i Klemenciaki zapraszają dzieci i rodziców na Bal Wszystkich Świętych. Szczegóły na plakacie.
W trakcie nawiedzenia kopii figury św. Michała Archanioła w naszej parafii, po każdym nabożeństwie będzie możliwość przyjęcia szkaplerza św. Michała. Zachęcamy by już teraz, dzięki materiałom udostępnionym przez Księży michalitów, zapoznać się z wymową noszenia szkaplerza, związanymi z tym łaskami i przyjmowanymi zobowiązaniami.
W czwartek obchodziliśmy Uroczystość Bożego Ciała. Kościół od początku swojego istnienia dawał wyraz wierze w realną obecność Chrystusa pod postaciami przeistoczonego chleba i wina. Dlatego właśnie Eucharystia stanęła w samym centrum chrześcijańskiego kultu. Nazywamy ją Najświętszym Sakramentem, ponieważ w niej Bóg jest realnie obecny pośród swego ludu. Ustanowienie Eucharystii obchodzimy co rok w Wielki Czwartek. Ponieważ jednak dzień ten jest początkiem rozważania męki Pańskiej, w XIII w. Kościół wprowadził osobną uroczystość, w której moglibyśmy pełniej wyrazić radość i dobitniej oddać…
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z obchodów Wielkiego Tygodnia. Zdjęcia wykonał Mikołaj Wróbel.
Chrześcijańskie Braterstwo Osób Chorych i Niepełnosprawnych i Wspólnota Arka zapraszają na wielkopostny dzień skupienia
W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny po Mszy świętej wieczornej hymnem Akatyst będziemy uwielbiać Bogurodzicę.
W bieżącym roku, w aktualnych okolicznościach spowodowanych pandemią COVID-19, odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad, przy zmienionych warunkach i dostosowanych do sytuacji dziełach pobożnych, aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych.
Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski dokonał w naszej parafii zmian personalnych. Ks. Tomasz Bajer został przeniesiony do parafii św. Wojciecha w Krakowie – Bronowicach.
MIASTO UCIECZKI Śpiewamy o Maryi, że jest miastem ucieczki. Miasto ucieczki to było miejsce, które przewidywało prawo w Starym Testamencie. Kiedy Izraelita zabił drugiego człowieka nieumyślnie i orzekł to sąd, to mógł uciec do jednego z sześciu miast, w którym mógł się schronić przed zemstą rodziny tego zabitego człowieka. Mógł przebywać w tym mieście przez jakiś czas. Dlaczego o tym mówimy? Dlatego, że to dotyczy mnie i ciebie, bo my jesteśmy zabójcami. To my zabijamy Syna Bożego. My krzyżujemy Chrystusa….